Випускна кваліфікаційна робота магістра
на тему:
"Бренд як фактор підвищення конкурентоспроможності компанії в умовах глобалізації бізнесу"

Студентки ІІ курсу магістратури
Обштир Марини Валентинівни
Науковий керівник:
доц. Глухова Д.А.

Актуальність теми обумовлена тим, що сьогодні вже недостатньо мати «просто» товар . Світ перенасичений товаром. Нам необхідно зробити наш товар особливим . Унікальне представлення товару повинно будуватися на нематеріальній цінності, яка генерується саме брендами . Споживачі купують не просто товари, вони купують враження від використання саме цих товарів, розділяють цінності бренду, сповідують його філософію.

Метою магістерської роботи
є визначення місця та ролі бренду в системі міжнародної конкурентоспроможності компанії, а також теоретичне обгрунтування основних інструментів бренд-менеджменту компанії для посилення її конкурентних позицій на національному і міжнародному ринках.

Об'єктом дослідження є система механізмів та інструментів бренд-менеджменту, що застосовуються компаніями з метою посилення своїх конкурнтних позицій як на національному, так й міжнародному рівнях.

Предметом дослідження є компанія ТОВ «Старий Порицьк», її маркетингова стратегія та політика бренд-менеджменту, спрямована на поліпшення її становища на як на глобальному, так і на локальному ринках.
Продукт + Назва + Асоціації + Емоції = Бренд


Рисунок 1.1 Зростання вартості найпотужніших брендів за версією BrandZ та індексів S&P 500 і MSCI World

Pеальний обсяг ринку органічних молочних продуктів харчування та напоїв оцінювався у $ 18,849 млн. у 2018 р. і, за прогнозами, до 2025 р. він сягне 38 765 млн. дол. США.
У 2010 році вартість ринку оцінювалася в 10,5 млрд доларів США.


Рисунок 3.12 Прогноз зростання світового ринку органічної молочних продуктів харчуванняза видами продукції 2018-2026 рр.
Рисунок 3.5 Топ 5 виробників молочної продукції серед країн-членів ЄС у 2018 році
Рисунок 3.11 Темпи зростання світового молочного ринку за регіонами (за 2018 рік)
Рисунок 3.22 Об'єми продажу молочних продуктів в торгових мережах України 2016-2018 (в гривнях)
Рисунок 3.30 Середня річна офіційна заробіна плата в України ( в доларах США)
Незважаючи на скромне збільшення наявного доходу, внутрішнє споживання молочної продукції (в натуральному вираженні) скоротилося в 2018 році. За купівельною спроможністю українське населення неможливо порівнювати з більш заможними іноземними покупцями.

За останній рік молочні продукти на прилавках магазинів подорожчали на 5-15%.
Питне молоко жирністю більше 1% з початку року зросло в ціні на 7,2%, а молоко жирністю 3,2% в листопаді коштувало в середньому 30 грн (+ 10%). Ціна за кілограм йогурту в грудні склала 60,46 грн (+ 15,2%), а сир "Російський" подорожчав на 12% (до 204 грн / кг) .


Рисунок 3.32 Частки
топ-10 торгових марок на ринку цільномолочної продукції України в натуральному вираженні 2016-2018рр.
(на основі даних з
торгових мереж)
Рисунок 3.35 Аналіз 3 компаній виробників органічної молочної продукції за моделлю Портера
Рисунок 3.36 Результати аналізу конкурентоспроможності компаній за матрицею Томпсона-Стрікленда
Місія. Ми виступаємо за усвідомлене споживання. Наша місія полягає в тому, щоб донести до споживача ключову ідею формування дійсно якісного продукту – все починається з сировини.
Ми хочемо стати своєрідним трендсетером в галузі гастрономії і здійснювати свій вклад в здоров'я нації.
Позиціонування бренду. Ми позиціонуємо себе як бренд, що пропонує продукцію преміум якості за доступними цінами.Отже, найважливіше завдання нашої компанії – розробити бренд з чіткою позицією, яка зможе забезпечити майбутнє.Made on
Tilda